31/01/2015

סרטים

1. תאור גישת הצדק המאחה, הסברים קצרים ותמציתיים (אנגלית, 12 דקות):

2 . "הזאב שבפנים", סרט המתאר אירוע אלים מזויות הראיה הנפרדות של התוקף ושל הקרבן, ומספר את סיפורם המרתק על השינוי שחל בחיי שניהם בעקבות מפגש "צדק מאחה" שעברו. שניהם הפכו לשגרירים של הגישה. (אנגלית, 10 דקות):

 3. אם לבת 21 שנרצחה, מספרת בפני אסירים את סיפורה. היא חברה בקבוצה של 300 מתנדבי "גשרים לחיים", שעורכים שיחות עם אסירים בנושא לקיחת אחריות למעשיהם, דרך העברת החוויות שלהם כקורבנות בורה בלתי אמצעית (אנגלית, 4 דקות):

 4. הרצאה של פרופ' הווארד זר, מהוגי הצדק המאחה, על היבטים שונים של התחום (אנגלית, 7 דקות):

 5. אשה שאביה נרצח, מספרת על תהליך "צדק מאחה" שעברה, ועל ההרגשה שהיא "מבורכת" בעקבות המפגש עם רוצח אביה. המפגש איפשר לה להשתחרר ממרירות ועיסוק אובססבי בהענשת הרוצח. במפגש היא הבינה שהיא לא הקרבן היחיד בסיפור הזה ושהיא יכולה לשחרר עצמה מהכלא שבו כלאה עצמה שנים רבות (אנגלית, 10 דקות):

 6. תהליך קד"ם בבית ספר אמריקאי. תיאור התהליך מכמה זוויות ראיה, ובעיקר דרך הסיפור של ראיין לוויס, שהותקף ע"י קבוצת נערים בבית הספר ומפגש הקדם שנערך בעקבות זאת (אנגלית, 6 דקות):

 7. מואנה בראון מניו זילנד מסבירה על גישות מקרבות ((restorative practices בבתי ספר, תוך שימת דגש על בניית יחסים תקינים כמפתח להפחתת אלימות ושיפור חווית הלימודים והחברה בבית הספר (אנגלית, 4 דקות):

8. גישות מקרבות (restorative practices) בבתי ספר בארצות הברית. תיאור של IIRP, הארגון שהקים טד ווכטל, ופועלו בבתי ספר. הסיפור מובא גם מנקודת מבט של שני תלמידים, מייקל ודיוויד. הגישות מביאות להפחתת האלימות ולגידול בשיעור בוגרים, כמו גם שיפור היחסים בקהילת התלמידים ותמורות נוספות (אנגלית, 5 דקות).

9. תיאור השינוי שעבר תיכון "מערב פילדלפיה" בעזרת הגישות המאחות – סיפור של תקווה (אנגלית, 9 דקות):

10. פרקים מהרצאה של מייק דולן, שהיה מחלוצי ויוזמי השימוש שיטת הקד"ם (קבוצת דיון משפחתית) בניו זילנד ובעולם כולו (אנגלית, 3 דקות):

11. קטעים נבחרים מתוך הרצאה של ויק קלי, על "דינמיקת רגשות בהיוועדות", שנערכה במסגרת הכנס העולמי השני לצדק מאחה, בשנת 2009 (אנגלית, 6 דקות):

12. קטע ממפגש צדק מאחה בין אם של נער שנורה והאדם שירה בו – שמגולם ע"י שחקן. (אנגלית, 7 דקות):


לקישורים נוספים